قصه خوانی به مناسبت دهه مبارك امامت و ولايت | بلاگ

قصه خوانی به مناسبت دهه مبارك امامت و ولايت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) قصه خوانی از کتاب قصه هایی از امام علی (ع) و یارانش، یار روزهای سخت،  برای کودکان و نوجوانان برگزار نمود.

 در این مراسم والدین کودکان جهت تشویق و تزغیب کودکان خود به کتاب و کتابخوانی حضور داشتند.

مجموعه «12 قصه از امام علی (ع) و یارانش» در قالب 12 مجلد جداگانه از سوی انتشارات قدیانی منتشر گردیده است.

  واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی مجموعه «12 قصه از امام علی (ع) و یارانش» را با نگاهی به نهج ‌البلاغه، به روایت مژگان شیخی و تصویرگری سید حسام الدین طباطبایی در نوبت دوم چاپ در قالب یک مجلد برای گروه سنی «ب و ج» منتشر کرده است.

در بخشی از قصه «یار روزهای سخت» می خوانیم: «زمانی که حضرت محمد (ص) در غار حرا به پیامبری برگزیده شد و به خانه بازگشت، خدیجه(س)، حضرت علی (ع) و زید در خانه بودند. پیامبر (ص) اول از همه رسالت خود را به این سه نفر گفت. هر سه به او ایمان آوردند. اولین مردی که اسلام را پذیرفت، حضرت علی (ع) بود و اولین زن، خدیجه(س). امام علی (ع) در آن زمان ده سال داشت و از آن به بعد هم نزدیک ترین یار پیامبر (ص) بود. برادر، همراه و داماد او و همچنین جانشینش.
امام علی(ع)، بعدها در مورد رابطه اش با پیامبر خدا(ص) چنین گفت: «من در همان زمان نوجوانی، دشمنان پیامبر (ص) را به خاک افکندم و سرکرده های آنها را به سزای عملشان رساندم و شما می دانید که در نزد رسول خدا چه مقامی داشتم و خویشاوندی ام با او چگونه است. وقتی کودک بودم، مرا در کنارش می نشاند و بر سینه اش می چسباند. در کنار او می خوابیدم و بوی خوشش را می بوییدم و گاهی می شد که چیزی را به دست خود به دهانم می گذاشت. نه هرگز دروغی در گفتارم دید و نه خطایی در رفتارم..

گفتنی است هدف از برگزاری این برنامه،بالابردن آگاهی خانواده ها و والدین جهت ترغیب کودکان به مطالعه و کتابخوانی و انس با کتاب می باشد.

 


برچسب‌ها: قصه خوانی به مناسبت دهه مبارك امامت و ولايت خوانی,مناسبت,مبارك,امامت,ولايت,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 21 شهريور 1396 ساعت: 21:10