پنجمین نشست کتابخوان کتابخانه ای، کتابخانه عمومی پیامبراعظم(ص) | بلاگ

پنجمین نشست کتابخوان کتابخانه ای، کتابخانه عمومی پیامبراعظم(ص)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پنجمین نشست کتابخوان به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) وروز دختردر بین اعضای کتابخانه برگزار گردید که معرفی خلاصه ای از  کتابها به شرح زیر می باشد.

 1-کتاب چرا، فاطمه فاطمه شد؟ نویسنده: محمد حسن میرجهانی‌طباطبائی،ارائه دهنده :روح اله یوسفی

معرفی گوشه‌هایی از زندگانی و حالات فاطمه زهرا(س) است. در این اثر ابتدا ابعادی از عبادت، ایمان، اخلاص، ایثار، اخلاق، عصمت، علم، شفاعت، محبت و مكاشفات عرفانی فاطمه زهرا(س) بیان شده و مقام مخصوص ایشان در میان اهل‌بیت(ع) ترسیم گردیده سپس گوشه‌هایی از خلقت نوری و ولادت ظاهری فاطمه(س) و حوادث مهم زندگانی ایشان بیان گردیده است. بیان احوالات خدیجه كبری، بیان نام‌ها، القاب و كنیه‌های فاطمه(س)، برخی از ویژگی‌های معنوی فاطمه و خلقت نوری و مقام اخروی والای آن بانوی بی‌نظیر، اوصاف عصمت فاطمه، بیان ازدواج فاطمه با علی(ع) و چگونگی آن و برخی از فضایل منحصر به فرد ایشان از دیگر مندرجات این نوشتار است.

2-  کتاب بانوی ملکوت.نویسنده، آیه الله علی کریمی جهرمی، ارائه دهنده: عطاء الله دیوالی

بانوی ملکوت، حضرت فاطمه معصومه (س)، تصویری از بهشت الهی است که خدای بزرگ بر بندگان شایسته خویش وعده کرده است؛ آن‏جا که جان هر زائر مشتاق در ترنّم سبز زیارت به تمنای بلند شفاعت نشسته و در حریم آن بانوی با جلال، دل به عطای او بسته است. کتاب «بانوی ملکوت»، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن اخبار، به بررسی ابعاد مختلفی از حیات طیبه کریمه آل ‏محمد، حضرت فاطمه معصومه(س)، می‏‌پردازد و خاتمه کتاب، ذکر و یاد جرعه ‏نوشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل‏بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر (ع)، قرین سعادت ابدی شده‌اند.

3-کتاب حضرت معصومه (س)فاطمه دوم ، نویسنده محمد محمدی اشتهاردی،ارائه دهنده:آرزو رستم پور

آگاهی به زندگی حضرت معصومه(ع) که گلی درخشان از گلستان خاندان نبوت، و حرمش دارالشفای آل محمد(ص) است، و آگاهی به سرزمین مقدس قم از قدیم و ندیم، و برکات این سرزمین، و حوزه علمیه آن، و آثار درخشان حوزه، و ماجرای مسجد جمکران و پایگاه بودن قم برای حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) و... هرکدام فرهنگی پربار و سازنده است، که موجب هدایت و رشد بیشتر شده، و ما را در مسیر ترقیات معنوی، مددکاری نیرومند، در سطح عالی خواهد بود.

4-کتاب راه های ساده برای تربیت دختر خردمند،، نویسنده پرومود باترا.ارائه دهنده:حسنا رنجبر

این کتاب متضمن توصیه ها، راهنمایی ها و پیشنهادهایی است به منظور تربیت دختران موفق و کارآمد که مطالب آن به همراه تصاویر کاریکاتوری چاپ شده است. پایان کتاب شامل 88 نکته پندآموز است. برای نمونه در کتاب توصیه شده است: دخترتان را تشویق کنید تا در کارهای خانه به شما کمک کند. او را در جریان حقایق زندگی قرار بدهید. با پرداختن صورت حسابهای بانکی، برق و تلفن و انجام کارهای ساده خانه بگذارید با واقعیت های زندگی بهتر آشنا شود. به این ترتیب او از نظر ذهنی رشد میکند.

5-کتاب بلوغ جسمی و روحی و روانی در دختران، نویسنده.اصغر ساداتیان ارائه دهنده : زینب عباسی

در این کتاب تغییرات و خصوصیات اساسی و مهم دوران بلوغ در دختران و راه حل های مشکلات شایع مربوطه به زبان ساده شرح داده شده است. از آنجائیکه خواهر، برادر ، مادر، پدر، مربیان و مسئولین همگی در ارتباط مستقیم با این گروه هستند لذا تمامی افراد جامعه (از دختر خانمهای کلاس پنجم ابتدایی گرفته تا مادر و پدربزرگ ها، مربیان مدارس و مسئولین و برنامه ریزان ... ) این کتاب را نه یکبار، بلکه چندین بار بدقت مطالعه نمایند.

6-کتاب مسافر بهشت،، نویسنده انیسه نوش آبادی . ارائه دهنده :فرشته صادق خانی. این کتاب با زبانی ساده و روان ، روایت رسیدن کاروان حضرت معصومه سلام الله علیها را بیان می کند.کتاب دارای تصاویر تمام رنگی و صفحات گلاسه برای گروه سنی ب کودک می باشد.


برچسب‌ها: پنجمین نشست کتابخوان کتابخانه ای, کتابخانه عمومی پیامبراعظم, ص...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 10 مرداد 1396 ساعت: 15:50