معرفی بهشتی از زبان بهشتی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) به مناسبت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن | بلاگ

معرفی بهشتی از زبان بهشتی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) به مناسبت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

 

به مناسبت فرا رسیدن هفتم تیر سالروز شهادت شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش کتاب بهشتی از زبان بهشتی در کتابخانه عمومی پیامبراعظم (ص) برای اعضای این کتابخانه معرفی شد.

این کتاب در مجموع سه جلد است: جلد اول روایت زندگی شهید از زبان خود شهید می پردازد و خاطرات ایشان را از هنگام تولد و کودکی، تحصیل، ورود به حوزه علمیه، سفر به آلمان، آشنایی با امام خمینی، برگشت از آلمان و ورود به مسائل سیاسی و مبارزاتی، ماجرای زندانی شدن و انقلاب اسلامی و مسئولیت هایی که در نظام داشتند را تا زمان شهادت ایشان دربرمی گیرد.
این جلد از کتاب یازده فصل دارد که فصل آخر آن تحت عنوان «سکوت» به پاسخ شبهاتی می پردازد که در مورد شهید مطرح شده بود. عنوان این فصل هم از عملکرد خود شهید برداشت شده است؛ چراکه این بزرگوار هیچ گاه برای دفاع از خود لب سخن باز نکردند. به طور کلی گفته اند که زمان، زمان شایعات بوده و بازار شایعات داغ است و بعد هم از توطئه دشمن خبر داده و گفته اند که دشمن از این طریق می‎خواهد شخصیت های نظام را بد نام کند.
جلد دوم به نظرات ایشان در مورد حکومت اسلامی و جامعه اسلامی می‎پردازد و جلد سوم هم مجموع اسناد و عکس هایی است که از زمان زندگی ایشان تا لحظه شهادت را شامل می شود.
این اثر مجموعه کاملی برای کسانی است که می خواهند در مورد زندگی شهید بهشتی تحقیق مستند انجام دهند و همین طور برای افرادی که در مورد تدوین تاریخ شفاهی تحقیق می کنند نیز بسیار مفید است.

 

 


برچسب‌ها: بهشتی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم, ص, به مناسبت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت: 11:40