جلسه نقد و بررسی کتاب حیا در سبک زندگی اسلامی با حضور نویسنده کتاب برگزار شد.

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

جلسه, نقد و بررسی, کتاب,, "حیا در سبک زنگی اسلامی," با حضور, نویسنده, کتاب,, زهرا حسینی ، شمس الله کاظمی مدیر انتشارات آلامتو و منتقد کتاب,, ،صیدمحمد درخشنده نویسنده, بومی و منتقد و جمعی از کارشناسان ستاد اداره کل کتاب,,خانه ها و اعضای کتاب,,خانه در سالن جلسات مجتمع فرهنگی،هنری ارشاد اسلامی, برگزار, شد.

زهراحسینی نویسنده, کتاب,, در خصوص تشریح کتاب "حیا در سبک زندگی, اسلامی," گفت:کتابی که نوشته ام با عنوان "حیا در سبک زندگی, اسلامی,"است و همانطور که از نام آن پیداست به بررسی, موضوع حیا و تطابق آن با سبک زندگی, امروزی پرداخته است. . که در 5 فصل و141 صفحه واز منابع مهم و زیادی در تالیف کتاب استفاده شده، که توسط انتشارات آلامتو به چاپ رسیده است.

نویسنده, در این کتاب به معناشناسی حیا شامل تعریف لغوی و اصطلاحی آن پرداخته که با توصیفات پیامبراکرم (ص) و ائمه معصومین تکمیل شده است سپس به بیان جایگاه و اهمیت آن در زندگی, فردی و اجتماعی پرداخته و اهمیت حیاء را در حوزه فرهنگ، اقتصادو سیاست ذکرنموده است.در ادامه منشاء حیا و شاخصهای انسان های باحیا را از منظر آیات و روایات و نظر متفکرین بیان نموده است. که بیان الگوی انسانهای باحیا در قرآن زینت بخش این کتاب شده است. تعریف سبک زندگی, اسلامی, و بررسی, آثار حیا در زندگی, دنیوی ، اخروی،فردی و اجتماعی و ایجاد ارتباط بین حیا و سبک زندگی اسلامی, و بیان راهکارهای آن پایان بخش این کتاب می باشد.

در این جلسه, خوانندگان کتاب به انتقاد از کتاب پرداختند و یکدستی کلام و استفاده از منابع مهم و زیاد و استفاده از آیات قرآن را از محاسن کتاب دانستندهمچنین فصل های کتاب بر اساس نظام منطقی طبقه بندی شده اند،نحوه چینش فصل های کتاب در ارتباط با موضوع اصلی است،عنوان های هرفصل با موضوع آن فصل تناسب دارند، سازماندهی مطالب بندی های هر قسمت با کل آن قسمت هم خوانی دارد ودر مجموع مطالب و محتوای کتاب ازیکپارچگی و انسجام کافی برخورداراست،و می توان کتاب حاضر را در ردیف کتاب های درسی یا دانشگاهی قرار داد، و عمده انتقادات به این اثر، کوتاه بودن مطالب در بعضی موارد، کم بودن فاصله صفحات وتغییر قلم نگارش آیات قرآن بود.

گفتنی است زهرا حسینی از کتابداران کتابخانه پیامبر اعظم (ص) است که دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم قرآنی میباشد، هدف از نوشتن این کتاب احساس نیازبه منابع بیشتر با موضوع حیا  و شرایط جامع امروزی می باشد. 

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 11 آذر 1397 ساعت: 5:05

close
تبلیغات در اینترنت