به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی قصه گویی در مهد کودک

ساخت وبلاگ
چکیده : به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی قصه گویی در مهد کودک از کتاب10 قصه از امام رضا (ع)تو... با عنوان : به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی قصه گویی در مهد کودک بخوانید :

به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی قصه گویی در مهد کودک از کتاب10 قصه از امام رضا (ع)توسط کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)  برگزار گردید.

کتاب «10 قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها» تألیف «مژگان شیخی»، انتشارات «قدیانی»

خلاصه ای از داستان:

روزی شکارچی در جنگلی دنبال آهو می گشت بر حسب اتفاق امام رضا (ع) هم در همان جنگل حضور داشتند تا اینکه چشم شکارچی به آهویی ماده افتاد او به دنبال آهو رفت آهو هم که متوجه شده بود به حضرت پناه آورد حضرت امام رضا خواست که بهای اهو را به شکارچی بپردازد تا شکار چی آهو را آزاد سازد ولی شکارچی نپذیرفت در همین هنگام آهو به حرف آمد و به امام رضا (ع) گفت:یا امام هشتم من دو بچه آهو دارم که گرسنه اند و انتظار مرا می کشند شما ضمانت مرا به این شکارچی بده من پس از شیر دادن به فرزندانم باز می گردم و خود را تسلیم این شکارچی میکنم. امام قبول کرده و آهو پس از چندی باز میگردد شکارچی که این وفای به عهد آهو را میبیند دلش به رحم آمده و آهو را آزاد می سازد.

(از آن پس به امام هشتم (ع) ضامن آهو نیز میگویند)
 کودکان با گوش سپردن به قصه بر توجه و دقتشان به پیرامون خود می افزایند و دربارۀ هر موضوع و پدیده ای فکر می کنند .آنها از این راه مهارت هایی مثل خوب دیدن ، خوب شنیدن ، پرسیدن و به دنبال پاسخ بودن را به دست می آورند.


برچسب‌ها: قصه خوانی در مهد ایمان به مناسبت شهادت امام رضا, ع کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص)گرامیداشت,کتابخوانی,...
ما را در سایت کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 9 آذر 1396 ساعت: 21:33